Zelená Cerekev

21. červenec 2019 VaDo

Nebylo to tak hrozné, jak nadpis napovídá. Viditelnost v podstatě stejná v celém profilu - cca 2-3 metry. Teplota je do 5 metrů celkem příjemných 20°C, ale pak to kousne.

Trochu jsme měli strach, že kvůli neprůhlednosti vody nic neuvidíme, ale nakonec ano. Mnoho štik, které celkem ochotně pózovaly před objektivem a dokonce i sumce, který ale modelku dělat nevydržel. Blbec. Kapřici se ještě bojí a nepřiplavou.

A nakonec i vylezlo slunce. 

 

 

 

Úmorné vedro na Attersee

8. červenec 2019 VaDo

Attersee, mekka potápěčů z blízkého i dalekého okolí. A v případě hezkého počasí asi neobleženější jezero. Viděl jsem ležet na dekách lidi tam, kde se nedá stát a parkovat i tam, kam se nedá zajet. Masakr.

 A oblékání do sucháče také nic moc. Teplota ve stínu přesahovala 30°C, voda na koupání. Ale jen do 7 metrů. Pak se teplota rychle lime na 7°C, které jsou dole.

První ponor na Kohlbauernaufsatzu. Voda do hloubky cca 15-20 metrů zakalená kvetoucími rostlinami. Ale dole krásná a čistá. A vychlazená. Velký mník nebyl doma, ale všude je plno malých mníků. Tak snad nám z nch vyrostou velcí mníci.

Druhý ponor jsme strategicky volili na Unterwasserwaldu. Tam není místo na koupání, takže bude místo na parkování. A bylo. Jen jsem si již nepamatoval situaci pod vodou - byl jsem tady naposledy před rokem - a první stromy jsme podplavali.