Hacknout Windows - funkce pro tělesně postižené

29. květen 2012 VaDo

Jak si hacknout Windows pomocí funkce pro tělesně postižené?

Paradoxně funkce, která by měla pomáhat může posloužit pro zneužití počítače. Jak? Pokud na přihlašovací obrazovce stisknete 5x klávěsu Shift, měla by se spustit funkce pro tělesně postižené. A vnímavější se ptají, co když spustím něco jiného. Ano, a dokonce to poběží pod účtem System.

Takže zkopírujte si originální sethc.exe ze složky %windir%\System32 někam jako zálohu. Místo něj zkopírujte třeba cmd.exe

copy %windir%\system32\cmd.exe %windir%\system32\sethc.exe

A reboot. Potom stačí stisknout 5x Shift na úvodní obrazovce.

Ilustrace

Jak moc je to nebezpečené?

Nebezpečnost je diskutabilní. Aby se dalo toto zneužití probvést, je potřeba stejně se nějak k počítači dostat a provést výměnu souborů. I když to je drobnost. Stačí chvíle nepozornosti majitele. A potom již máte - bez vědomí majitele - vše pod kontrolou.

 Zdroj: carnal0wnage

Jarní Chorvatsko - kiša, vlny, zima

11. květen 2012 VaDo

Potápění v Chorvatsku, na které jsem se hodně těšil bylo nakonec geometrtický sled malých průserů. Jinak se to asi vyjádřit nedá. Začalo to již ve čtvrtek, kde jsem měnil sedýlko v prvním stupni. Operace na 20 minut i s kávou. A ejhle, strávil jsem nad sedýlkem 4 hodiny a o půlnovi bylo vyměněné. Rozbírka a sbórka se dělala asi desetkrát. Staré podcházelo, nové taky. Výměna, sestavení, flaška - jsme tam znovu. Staré sedýlko - to samé. Ze ziufakství jsem vyhrabal servizní manuály. Bylo vše dobře. Nakonec se povedlo. A chyba byla kde? Skoro prázdná flaška. Pro příště - sedýlko usazovat na flašce nafoukané na 200atm.

Hurá Croatia. Po noční pohodové cestě nás vítá ... vítr, metrové vlny, místa kiša. Nenecháme se odradit. První ponor ze břehu na srovnání. Celkem pohodový. Jen mám vlhko v levé manžetě. Ale jen vlhko, ani na ždímání to není. Odpoledne na loď. Vlhko mám i v pravé manžetě.

Takže něo dělám špatně s manžetou. Jiný způsob skládání. Druhý den změna počasí, kiša, vlny, vítr, 10°C. Takovou zimu jsem tam ještě nazažil. Po prvním ponoru (pár lidí nám krmilo rybičky již před příjezdem na lokalitu) se manžaty dají ždímat obě. Nemilé. Karel utrhnul manžety. V obleku pár lirtrů.

Odpolední ponor opět jiný způsob skladání manžet. Ovšem moje mokré manžety jdou stranou. Budy v pěti metrech hlásí - utržený vypouštěcí ventil - asi víte, co to znamená. Loď odjela na cílovou destinaci. Takže 20 minut v 5 metrech s plným sucháčem vody cca 12°C teplé (no teplé, z jaké strany stupnice se na to díváte). A výstup na loď? Viděli jsme "U mne dobrý"? Tak tak.

Pondělí ráno opět změna, již jen prší, vlny ustávají. Ponor pohodový, jen manžety hlásí nasycenost vodou poměrně značnou. Odpolední ponor se potíme v pražícím slunci. Ale ponor moc pěkný skalky, jeskyňky, humři.

A jedem dom. Chorvatsko se s námi loučí vymetenou oblohou. Dobře nám tak.

Fotografie

 

 

Lomeček - zkouška sucháče

1. květen 2012 VaDo

První květnový den jsme oslavili nikoliv prací, ale zkouškou nového sucháče. Dopadla na výbornou, Vlasta si chválil. Navíc jsme viděli většinu z toho, co Lomeček nabízí. Mrzí mne, že se skovává mník jednovousí, ten nebyl. A pár fotografií … Číst více