Jarní Chorvatsko - kiša, vlny, zima

11. květen 2012 VaDo

Potápění v Chorvatsku, na které jsem se hodně těšil bylo nakonec geometrtický sled malých průserů. Jinak se to asi vyjádřit nedá. Začalo to již ve čtvrtek, kde jsem měnil sedýlko v prvním stupni. Operace na 20 minut i s kávou. A ejhle, strávil jsem nad sedýlkem 4 hodiny a o půlnovi bylo vyměněné. Rozbírka a sbórka se dělala asi desetkrát. Staré podcházelo, nové taky. Výměna, sestavení, flaška - jsme tam znovu. Staré sedýlko - to samé. Ze ziufakství jsem vyhrabal servizní manuály. Bylo vše dobře. Nakonec se povedlo. A chyba byla kde? Skoro prázdná flaška. Pro příště - sedýlko usazovat na flašce nafoukané na 200atm.

Hurá Croatia. Po noční pohodové cestě nás vítá ... vítr, metrové vlny, místa kiša. Nenecháme se odradit. První ponor ze břehu na srovnání. Celkem pohodový. Jen mám vlhko v levé manžetě. Ale jen vlhko, ani na ždímání to není. Odpoledne na loď. Vlhko mám i v pravé manžetě.

Takže něo dělám špatně s manžetou. Jiný způsob skládání. Druhý den změna počasí, kiša, vlny, vítr, 10°C. Takovou zimu jsem tam ještě nazažil. Po prvním ponoru (pár lidí nám krmilo rybičky již před příjezdem na lokalitu) se manžaty dají ždímat obě. Nemilé. Karel utrhnul manžety. V obleku pár lirtrů.

Odpolední ponor opět jiný způsob skladání manžet. Ovšem moje mokré manžety jdou stranou. Budy v pěti metrech hlásí - utržený vypouštěcí ventil - asi víte, co to znamená. Loď odjela na cílovou destinaci. Takže 20 minut v 5 metrech s plným sucháčem vody cca 12°C teplé (no teplé, z jaké strany stupnice se na to díváte). A výstup na loď? Viděli jsme "U mne dobrý"? Tak tak.

Pondělí ráno opět změna, již jen prší, vlny ustávají. Ponor pohodový, jen manžety hlásí nasycenost vodou poměrně značnou. Odpolední ponor se potíme v pražícím slunci. Ale ponor moc pěkný skalky, jeskyňky, humři.

A jedem dom. Chorvatsko se s námi loučí vymetenou oblohou. Dobře nám tak.

Fotografie

 

 

Klíčová slova: Chorvatsko, potápění

Pokračujte ve čtení