Pakoštane - dětské potápění

15. červen 2015 VaDo

Tak jsme se byli dovolenkovat v chorvatském Pakoštane u All4dive. Někdo si myslí, že válet, ale zase taková pohoda pokud chcete zvládnou všechny ponory, které jsme si naplánovali, to není.

Sešla se to pohodová parta (tímto zdravím Turečky a Exlíky), takže vše probíhalo v pohodě. Skladbu lokalit nechal kapitán (ahoj Radku) na nás, protože jsme měli s sebou spoustu dětí a začínajících potápek. Takže se vybírali ponory podle jejich zkušeností a možností. Posuďte sami

Úplně první den jsme byli jen ze břehu. Pro srovnání, vyvážení. Ale i tak oba ponory pěkně navnadili.

První na lodi den Kukuljare a následně Grablo Miši (sopka). První ponor vysloveně chobotnicový, druhý byly sépie. Věrku pak nepustilo ucho hlouběji, ta jsem s ní strávil zbytek ponoru v cca 10 metrech mezi spoustou ryb. Bohužel, sopka již není co bývala - langusty a humři nebyli vidět.

Druhý den Kamenar a Dina Rici. Kamenár nezklamal, opět chobotnice, ropušnice. Dina proti tomu byla mizérie, ale i tak hezký ponor.

Třetí den Kamenár a Žut. Kamenár, jen 24 hodin poté, neukázal ani jednu chobotnici, ale spoustu úhořovců. Žut je opět zase takový uklidňovací ponor.

Čtvrtý den Malý vrak a Košara - maják. Malý vrak byl výborný, opět spoustu ropušnic a úhořovců. Tady jsou úhořovci pěkně nebojácní a před potápěčem klidně vyjíždějí ze své skrýše. Prý je zde krmí, tak se není co divit. Ale může to být dost nebezpečné. Rukavici neprokousne, ale kdyby se mu zalíbilo odkryté líčko, asi by to byl pěkný šrám. Na Majáku byla zima, nějak tam táhne odspodu.

Rozloučili jsme se Kamenárem a Sandelou. Kamenár byl opět úplně jiný, tentokrát spousta ropušnic od pidi až po pěkné macky. Na Sandele pěkný proud, tak jsme se po vykopání proti proudu aspoň svezli pěkně zpět pod loď.

A nakonec noční, jen tak ze břehu. A ten opět nezklamal a navnadil návštěvy příští. Langusty, humr, ropušnice kam se podíváte a chytré sépie, které dokáží využívat světla stejně jako perutíni v Egyptě.

Tak příště

Fotky

 

V Čechách nás přivítali kroupy :-)

 

Klíčová slova: Pakoštěne, potápění, jadran

Pokračujte ve čtení