Orlík - Spálenka

28. září 2013 VaDo

V sobotu jsme vyrazili na Spálenku,. Zprávy z poslední doby hlásily skvělé podmínky pod vodní hladinou. Tak by byla chyba toho nevyužít.

Na břehu - jejda - sedí několik desítek rybářů, ale jsou hodní. Když slíbíme, že nebudeme plašit ryby, nechají nás. Jdeme na první ponor. Je  hodně málo vody, Takže můj orientační smysl (nikdy nebyl nijak na výši) selhal. Nakonec jsme asi po 10 minutách narazili nejprve na patník (hurá, ten znám), dáme se do leva. A pak na studnu, která tady rozhodně neměla být. Takže to byl nějaký jiný patník. A jak jsem byl zmatenej jak včela, barák jsme netrefili. Takže návrat zpět, toho bloudění ve 25 metrech v naprosté tmě bylo už dost.

ilustrační fotoPo vynoření mi veselo nebylo. Navigačně zpackaný.

Takže jdeme na druhý ponor. Tentokrát perfektně na první pokus nalezen velký barák. Dlouhá důkladná prohlídka a když se zásoby vzduchu ztenčili, návrat napřič zátokou do kempu. Trefeno nádherně, přesně mezi rybáře. A těsně pod hladinou jsou milióny malinkatých rybiček.

Voda opravdu nádherná. Do 5-6 metrů, kam dosvítilo slunce, byla viditelnost okolo 5 metrů. Pak, jako tradičně na Orlíku, během jednoho metru vypnou světla a je naprostá, dokonalá tma. Ale tentokrát baterka dosvítila relativně daleko - odhadem okolo 2 metrů. Prostě nakonec jeden z hezkých dnů pod vodou, i když po prvním ponoru jsme vzteky málem rozkousal náustek automatiky.

A nový žaket? Úplně skvělej!

A oběd se taky povedl. Dršková a halušky. :-)

Fotografie

Klíčová slova: Orlík, spálenka, potálění na orlíku

Pokračujte ve čtení

Další
Cep
Předchozí
Majdaléna - Cep