Attersee - Kohlbauernaufsatz a Schlierwand

27. duben 2015 VaDo

Dálniční známka se musí využít. Tak rychle zpět k Attersee. Tentokrát se na nás usmívá modrá obloha a průzračná voda. Je z letošních návštěv ta nejhezčí.

Kohlbauernaufsatz

Krásná lokalita. Stěna s několika atrakcemi (kozatá panenka) a dole pod stěnou lodička s kadibudkou, kterou loni měl v občance zapsanou jeden mník jako stálé bydliště. Asi se přestěhoval, tentokrát tam nebyl. Ani ti, co bydleli ve stěně. I když, buďme upřímní, počasí vylákalo ven spoustu potápek a tak jich tam před námi už pár bylo. Asi je vyplašili. Proměnlivá kvalita vody o tom vypovídala.

Po ponoru na lavičkách u vstupu do vody malá sváča. Němečtí potápěči, kteří si sebou přivezli i gril a soudek mi dělají chutě, ale do oktávky by se to všechno opravdu nevešlo. Tak doplnit zásobu plynů a jedem dál. 

Schlierwand

Jak jsem již jednou psal, jedna z nejhezčích stěn na Attersee, kterou jsem viděl. Takže jsem se podíval znovu. Naplavat ke stěně (zase jsem byl netrpělivý a začal točit doprava ještě před stěnou, jako kdybych to mohl urychlit). Takže vrcholu stěny doplouváme ve 20 metrech a překulíme se přes hranu. Padáme prostorem těch 10 metrů, které nás dělí od paty a pak kloužeme dál do tmy. Brzdíme pár metrů na čtyřicítkou, to už počítače vyhrožují dekompresí. Tak pomalu zpět do mělčích vod.
Nakonec malý trénink - bójka.

Asi mám letos štěstí na "zajímavé týpky". Tentokrát rodilý Čech s manželkou. A opět duchaplná rozmluva: "Vy jste potápěči? A co tady děláte?"

Fotky

Klíčová slova: Potápění, Attersee

Pokračujte ve čtení