Horní Cerekev - a nepršelo

30. září 2012 VaDo

Sobotní ráno na Horní Cerekvi nás navzdory předpovědi přivítalo sice chladně, ale sluneční paprsky dělaly co mohly, aby potlačily pocit nastupujícího podzimu. Voda vypadala na první pohled skvěle. Pod vodou to již tak slavné nebylo, viditenost proměnlivá od 2-3 metrů až po nádherných zhruba deset.

Takže neváhat a do vody. Dáme kolečko - jako již tady obvykle. Stejně nemá cenu se chodit chladit pod 5-7 metrů. Ryby jsou touto dobou nahoře a je potřeba toho využít.

Horní Cerekev

A bylo se opět na co koukat. Štiky, spousta plevelných ryb, kapříci. Co více si může člověk po hodinu a půl travajícím ponoru může přát? Snad jen tu kachničku se zelím. A i ta byla. Snad jediná skvrnka - musel jsem ji zapít birellem neb jsem seděl za volantem.

PS: Sumce asi opravdu vybrali. Není po nich ani památky.

PS2: Snad se všem líbilo.

PS3: Od této chvíle se bude říkat: "To bylo tenkrát, když jsme se s Vencou byli potápět a nepršelo..."

Lomeček, září 2012

22. září 2012 VaDo

Sobota na Lomečku začala pěkně uplakaně. No, kolem Klatov lilo jako z konve. No, cose divím, poslední dobou mi prší snad na všech potápěčských akcích.

Ale po příjezdu na Lomeček se počasí uklidnilo. Ne tak dvacítka německých owedeček. Takže rychle do gumy a do vody, než to zakalí moc.

Naštěstí to zakalili jen v prostředku kolem observatoře a kolem plata. Ale tam opravdu řádně. Odpoledne tam byla viditelnost skoro nula.

Ale na druhou stranu, tam, kam nechodili, byla viditelnst když ne skvělá, tak aspoň ucházející. A rybičky jim šly z cesty. Takže - štiky, jeseteři a candát pěkně pózovali. A pár kaprů jsem taky potkal. Takže, když jsem po stodvaceti minutác vylezl, byl jsem spokokjený.

Odpoledne potom výlet na rozhlednu Svatobor. Taky příjemné zpestření.

Fotky jsou zde

Bořená Hora, série malých průserů

9. září 2012 VaDo

Sobotní ponory na Bořené hoře se, ve finále, vydařily. Jinak bych to nazval spíše souborem malých průserů. Jak? Proč? Posuďte sami. Při sestavování fotosady jsem při usazování blesku ulomil skleněné vlákno. Naštěstí šikovně a oprava zabrala asi 10 minut. Tím jsem si své průsery skoro vyčerpal. Potom nastoupil Kanic. Nešel mu zapnout zip na neoprénu. Výsledkem byly vytržené zoubky u zipu. Potom jsem zjistil, že mám naprasklé ...… Číst více