Vorderer Langbathsee

24. srpen 2007 Karel & VaDo

Přední Langbathsee (na zadním Langbathsee je přísný zákaz potápění). Jezero leží obklopené lesy kousek od Attersee a Traunsee, cca 8 km od Traunkirchenu, v nadmořské výšce 664m, v Oberosterreich. Je velice oblíbené ke koupání, teplota vody dosahuje v létě až 25°C, avšak v hloubkách 6-8m nastává velice prudký teplotní zlom, který ochladí vodu až na 8°C (mohu dosvědčit, byl jsem tam).
Citace z brožurky: Potápěči zde najdou viditelnost až 20m (v době naší přítomnosti okolo 7m), velice zajímavé pro podvodní fotografy (k tomu se ještě dostanu).
Výskyt ryb a rybiček: Střevle potoční, Vranka obecná, Pstruh, Siven Alpský, Štika obecná
Ponor začíná překvapením (pro nás české rybníkáře a lomaře) velkou viditelnost. Další překvapení je v 7m hloubce, kde je mohutná termoklina a voda se bleskově mění z příjemné na ledovou. Při cestě tam jsme se pohybovali v hloubkách cca 10 až 15m, ale život skoro žádný. Tu a tam stín na hranici viditelnosti, takže jsem začal ze zoufalství fotit smetiště, které se tam nachází pod vodní hladinou. Ale při výstupu do 5 až 7m hloubky se vše mění a začínající se objevovat rybičky a ryby. Bez problémů pózují štiky (některé) a jedna nás dokonce chvilku provázela.

Účastníci akce
Panoramata (pro představu)
Podvodní svět v Langbathsee

Pokračujte ve čtení

Další
Swinská Vltava
Předchozí
Zdravotnictví