Mondsee a Attersee Nussdorf

11. březen 2017 VaDo

I přes moc pěkný den trochu rozpačité..

Na Mondsee jsme původně chtěli na jinou lokalitu, ale voda byla zelenkavá již na hladině. Tak to ne. Zkusíme druhou lokalitu - na té už jsme byli - hned za tunelem. Voda vypadá lépe, tak nebudeme moc okounět a "vzhůru dolů". Hned jak jsme přijeli, přidusal traktor s modrákama a zkásnul nás o 8€. Hajzl.

Mondsee

Voda zelenkavá, viditelnost tak 2-3m. Pod 10 metry se dělá úplná tma a viditelnost se nelepší. Podél stěny pomalu klesáme k plošinám. U té poslední, s telefonní budku, se otáčíme a vracíme. Jirka nás opustil už dříve. Fakt to nemá cenu. Radost mi udělali pouze dva malý pstroužci asi ve 20 m. Ale to bylo tak vše.

Attersee, Nussdorf

Tak návrat na Attersee. Nová lokalita přímo v Nussdorfu. Je to vedle maríny, pod vodou je vyvázána oblast, kde se smí a nesmí potápět. Hned pod marinou je potopěný hausbot. Za ním pramice. Pár fotek a sledujeme linku dále. Končí u potopené kanoe. Tady na nás bafne jeden osamocený mník. Chvíli pokouším jeho trpělivost. Ale tu má velmi malou a v oblaku zvířeného bahna mizí.

Zkoušíme, kam se linka tahne dále, ale vzuch dochází, linka pomalu kopíruje dno a nic se neobjevuje. Tak točíme zpět a posléze končíme ponor.

 

 

 

Klíčová slova: Mondsee, Attersee, Nussdorf

Pokračujte ve čtení

Další
Pichlingersee