Jak si udržet rychlá Windows?

9. červen 2009 VaDo

Další pokračování o tipech pro práci se systémem Windows Vista a také Windows 7 právě přicházejí. Pokud vám něco uniklo, je možné se vrátit kprvnímu dílu a druhému.

Naučte se rychle navýšit oprávnění pro aplikaci

Pokud často pracujete s aplikacemi, které vyžadují vyšší oprávnění, máte několik možností jak s tím naložit.
 

  1. Buď pokaždé vyčkáte, až se aplikace přihlásí o navýšení oprávnění a potvrdíte to na výzvu zabezpečení. Ale některé aplikace jsou pro staré systémy a neví, že budou něco takového potřebovat a nepřihlásí se.
  2. Potom můžete spouštět aplikaci tak, že si ve Start menu (na ploše, ...) vyhledáte jejího zástupce a po kliknutím pravým tlačítkem vyberte Spustit jako správce. Zdlouhavé, ne?
  3. Můžete vždy aplikaci spouštět jako spráce - nebezpečné, ne? Najděte jejího zástupce, klikněte na něj pravou myší a vyberte jeho vlastnosti, potom tlačítko Upřesnit a zaškrtněte Spustit jako správce.
  4. Ale to je "na furt". Pokud potřebujete spustit aplikaci s vyššími oprávněními jen někdy, potom zkuste následující postup: otevřete menu Start a do pole Zahíjit hledání napište jméno aplikace nebo ji vyberte v menu start. Stiskněte Ctrl+Shift+Enter. Tato kombinace vyvolá dotaz na navýšení oprávnění. Potom stačí pomocí Alt+A potvrdit. 

 

Nastavte si (nebo vypněte) UAC

Ale fuj, již několikrát jsem tady psal, že se to nemá. Pokud ale chcete - Ovládací panely a do pole pro hledání vepište UAC a spusťte nástroj Zapnout nebo vypnout nástroj řízení uživatelských účtů. Ve Windows 7 máte ještě další možnost nastavit citlivost tohoto nástroje.

  

Defragmentace

Dbejte na to, aby vaše disky byly defragmentované. Velmi to zvýší odezvu systému na Věše požadavky. Podívejte, jak je nastavena defragmentace. - její plánování. Na druhou stranu, pokud se spustí během práce, dokáže jej nepříjemně zpomalit.

 

 

Povolte cache na disku

Povolte zápis do mezipaměti. Ale POZOR, pouze u hodně stabilních počítačů, notebooků nebo pokud používáte UPS (záložní zdroj napájení). Pokud dojde k výpadku napájení, můžete se dostat do problémů (tedy vás pevný disk). Otevřete Start menu a do vyhledávacího pole zadejte Správce zařízení. Rozbalte Diskoé jednotky, klepněte na disk pravou myší a na záložce Zásady povolte ukládání do mezipaměti.

Slibuji pokračování

Klíčová slova: Windows, zrychlit windows, windows Vista, Windows XP, Windows 7

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Fotohádanka LXVII