Jak si udržet rychlá Windows?

2. červen 2009 VaDo

Pokračování seriálu v rychlých Windows na sebe nedalo dlouho čekat. Tedy, ani ne tak o technicky rychlých Windows, ale o způsobech práce s systémem Windows.

Přizpůsobte si Start menu

Přizpůsobte si své Start menu tak, aby jste měli přístup ke všemu, co potřebujete. Klikněte pravou myší na start menu a vybretre vlastnosti. V dialogu potom Přizpůsobit menu Start.

Zástupce do Ovládacích panelů

Pokud často používáte ovládací panely, nechte si je rozbalovat přímo ze menu Start. I když já osobně v tom moc smyslu nevidím. Raději si otevřu kompletní ovládací panely a potom pomocí hledání najdu, co potřebuji.

Naučte se používat klávesové zkratky

A hlavně Win klávesu. Na většinu z nich se můžete podívat Nápověda a postupy k systému Windows: klávesové zkratky. Tyto jsou pro Windows Vista. Windows 7 jich přináší ještě pár navíc.

Vytvořte si vlastní klávesové zkratky

Nejenom že pomocí Win+číslo můžete spustit prvních 9 aplikací z panelu nástrojů. Ve Start menu, naploše nebo na panel nástrojů si můžete přidat vlastní zástupce a definovat jim vlastní klávesovou zkratku. Klikněte na zástupce pravou myší, vyberte vlasdtnosti, umístětě kurzor do pole klávesová zkratka a stiskněte požadovanou kombinaci kláves.

Nastavte si složku Odelat do

Nastavte si vlastní složku Odeslat do. Do ní můžete umístit zístupce aplikací, do kterých můžete odesílat své soubory. Já osobně si tam dívím vždy notepad.

První díl

Klíčová slova: Windows, zrychlit windows, windows Vista, Windows XP

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Fotohádanka LXVII