Horní Cerekev - mizerná viditelnost

11. srpen 2013 VaDo

Protože mi do účasti na společné plánované akci v sobotu něco přišlo (práce, jak jinak), tak jsem se osudu postavil čelem a vyrazili jsme s Vlastou v neděli. A navíc jsme brali i děti s tím, že při návratu podnikneme ještě nějakou akci.

V lomu jsme první. Bohužel, není vidět ani na kameny pod můstkem. Odhad tak 1 metr viditelnost. Ale když už jsme tady... . Do vody, dáme kolečko. Do 5 metrů viditelnost skutečně tak metr, pod je to lepší, cca 4-6 metrů. Ale jen nějakých 18°C. A kolem 8 metrů se teplota láme ještě jednou, naměřeno 13-15 °C. Takže v mokré pětce nic moc.

Nakonec to ale byl hezký ponor. Sumci na svém hřadu sice nebyli, ale potkali jsme úhoře na lovu. Nebo spíše, potkal on nás. Nejdříve jsme si všimli rozstřeleného hejna rybiček. Potom zpoza kamene na nás kouknul úhoř. Ale udělal čelem vzad a zmizel mezi kameny. Již jsme ho nenašli. A na obrátce velká štika. Nechala se chvilku fotit.

Pak jsem vzal pod vodu děti, v marně naději, že nepřežijí. Přežili, líbilo se. Věrka i Ondra vylezli po cca 20 minutových ponorech modří, ale nadšení.

Pár fotek

 

Klíčová slova: Horní Cerekev, potápení

Pokračujte ve čtení