Google Chrome 3.0 final

16. září 2009 VaDo

Google Chrome 3Google Chrome, který byl celkem nedávno ještě v plenkách, je již své třetí verzi. A poměrně brzy se v verzi 3 přehoupl do finální verze. Již není beta.

Co nám tedy přináší Chrome 3.0.195.21?

Podpora pro HTML 5.0 - Začal s tím Firefox. A teď již i Google Chrome přináší podporu některých HTML elementů z HTML 5.0. Konkrétně jsou to tagy AUDIO a VIDEO

Našeptávač  - omnibox - nebo-li univerzální řádka. To je perfektní na Chrome a jiné prohlížeče tuto vlastnost suplují pluginy. Prostě do adresního řádku začnete psát, co chcete hledat.

Možnosti skinování - možnost změny vzhledu. I když to je možné nadnesené. Změní se pouze barevné schéma aplikace. Na komplexní změnu si asi budeme muset počkat. Nabídky skinů najdete na adrese Skinů.

Rychlost - nejenom rendrování stránek jádrem WebKit a novým JavaScriptovým jádrem, které by mělo být rychlejší asi o 30%. Ale i odhadování toho, co bude uživatel dělat. Pomocí DNS cachingu a aktivního DNS klienta. A na nových stránkách je načítání objektů upřednosťováno před již existujícími.

Možnosti nové karty - jsou také posunuty dál, Je možné kartu zavřít klikem kolečka. Karty lze již od prvních verzí Chrome posouvat, přesouvat, vytáhnout do nového okna.

Co vše umí Google Chrome: Třeba na tomto videu

Klíčová slova: Google Chrome

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Fotohádanka LXXIIX