ChromePlus rozšíření Google Chrome

21. září 2009 VaDo

Google Chrome již umožňuje implementovat extenze. A první vlašťovky se začínají objevovat. ChromePlus je vlastně zapouzdření Google Chrome do prohlížeče Chromium.  A přidává

Gesta myší (bez těch se já osobně obejdu, strašně nerad sundavám ruce z klávesnice), Super Drag, Dvojklik pro zavření záložky, Stahovací managery v kontextovém menu a nakonec - to nejlepší: IETab

Stažení

Dvojklik pro zavření záložky

Nač hledat malinké "x" pro zavření záložky. Snadnější je prostě na ouškem dvojkliknout (doubleclick)

DoubleClick to close page

Super DragDrop

Funkce, která potěší. Umožní totiž jednoduchým chycením a potažením odkazu jej otevřít do nového okna. Pokud takto potáhnete obrázek,také se otevře samostatně v nové záložce. Pokud toto uděláte s textem, v nové záložce se otevře výchozí hledací služba s hledaným textem.

Drag & Drop

Gesta myší

Bez těch se obejdu. Ale pro ostatní, je zde asi 20 akcí, které si můžete namapovat na gesta myší.

IETab

To je důležité pro firemní nasazení. IE je v lečems ve firemním prostředí nezastupitelný. Umožňuje spouštět ActiveX prvky, umožňuje NTML autorizaci nebo Kerberos autorizaci proti serverům a pod. Takže si můžete definovat, jaké weby se mají spouštět v IE (Internet Exploreru). Jádro IE je zapouzdřeno v Chromiu, takže máte pocit, že vlastně máte jeden a ten samý prohlížeč. Nad IETab (tedy záložkou s Internet Explorerem) nefungují některá gesta myší, ale to je prominutelné.

IE Tab

Download Managery v kontextovém menu

Nyní si můžete vybrat, jaký download manager použijete přímo z kontextového menu odkazu. Příjemné.

Alternativní download managery

Nastavení

Je přidáno jako záložka do standardního dialogu pro Možnosti v Google Chrome. Nastavit a povolit můžete každou z funkcí zvlášť.

Nastavení ChromePlus

Stažení

Stahovat můžete z adres: Google Chrome ChromePlus

 

Klíčová slova: Google Chrome, ChromePlus

Pokračujte ve čtení

Další
Picasa 3.5
Předchozí
Fotohádanka LXXIIX