Attersee - Kohlbauernaufsatz a Weissenbach

28. září 2014 VaDo

V sobotu jsme původně měli vyrazit na Blatnou na sladkovodní medůzky. Ale počasí se nějak nechtělo umoudřit a panu majiteli se nějak nechtělo a vypadal, že by byl raději, kdyby ... Tak jsme se domluvili, že někdy příště.

A domluvili jsme se s Radkem a Zbyňkem a vyrazili na Attersee. Pro ně dva se krásy studených rakouských jezer teprve otvírají. A aby to bylo hezké od začátku.

Počasí ale nic moc, občas tu a tam nějaká ta kapka, mraky se válí nízko nad zemí.

Kohlbauernaufsatz

První lokalitou byl Kohlbauernaufsatz, kterou mně zase ukázal Petr. Těšil jsem na množství mníků.
Na hladině to vypadá velice dobře, na parkovišti jsme skoro sami. Hupky dupky do vodičky. je to nějaké zakalené. Ale v patnácti metrech se prudce ochladí na 7°C a taky se vyčistí voda. Poděl stěny plaveme ke kadibudce. Cestou potkáváme tři mníky. V kadibudce je taky jeden. Pěkně vyžranej. Petr měl pravdu, asi tam bydlí.

A pak již Zbyněk signalizuje domluvený bod otočky, takže padáme po stěně nahoru. Otočíme se v mělčině, ale štiky nejsou. Ještě výcvik - bójka.

Když po hodině lezeme z vody, je počasí přímo ukázkové, modrá obloha, teplíčko. A parkoviště skoro plné. Jo, dneska tady bude živo. Zajedeme nafoukat a hurá na druhou lokalitu.

Weissenbach

Druhou lokalitou je Weissenbach. Tam sem nikdy nebyl, velká neznámá. Plán ponoru - dolů do 25m, vlevo v bok, kdo má první 100bar, dává pokyn k výstupu.
Jdeme dolů a v 15 metrech, těsně nad termoklinou z 12 na 7°C, kapitální mník. K metru mu moc nechybělo. Moc jsme se mu nelíbili, ale přeci jen se mnou chvíli vydržel. Ale pak nabral směr hlubiny a tam jsme za ním moc nechvátali.

A pak kolem 20m ještě pěkný úhoř. Taky nebyl z nejmenších. Ten ale ne nic nečekal. Jedna fotka a pak už na jeho místě bylo jen trochu kalu.
Na konci v mělké vodě ještě několik štiček se napůl skovává a napůl čeká na něco k snědku. A to už je konec. Ještě bójka, aby se postupy pěkně zažili a z vody.

U auta nás pobavil Radek svlékacím tanečkem. Dlouho jsem neviděl nikoho se tak rychle odstrojit. Ale stihnul :-)

Mník v kadibudce
Kapitální mník
Tady se již s námi loučí
Úhoř - taky pěknej
Štika

Klíčová slova: Attersee, potápění, Kohlbauernaufsatz, Weissenbach

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Bořená hora, prší