Attersee - Nussdorf a Hinkelsteine

30. duben 2018 VaDo

Jachting za námi, tak hurá opět pod vodu.

Venku je sice vedro touto dobou nevídané, ale teple se obléci je základ. Na Attresee nebude více než 5°C.

Nussdorf

První lokalita Nussdorf. Od 1.5. je tady zpoplatněné parkoviště - začíná sezóna, tak je nutné využít bezplatného parkování. Už po příjezdu je vidět, že stejný nápad mělo více potápek. Ale jsme rychlejší a do vody jdeme jako první. S teplotou je to pravda, na hladině pár centimetrů cca 16°C, pak zlom na 12°C. Tahle teplota vydrží do 9 metrů. A pak? Klasika 4-5°C.

Na Nussdorfu je ještě jeden vrak, který jsem neviděl. Tak jdem na něj kouknout. Volím delší cestu, ať si trochu zaplaveme. Hloubka max 20 metrů. Pěkná jachta usazená na dně jakoby vyplouvala z mlhy. Průzkum vně i uvnitř. U dna bydlí pěkný mníček (tak 30cm). Návrat kratší cestou a postupně zkontrolujeme všechny další vraky. Tentokrát bylo pár okounů u každého vraku. Jen u toho prvního byl mník. 

Hinkelsteine

Výběr druhé lokality je spíše stylem "kde je volno pro zaparkování". Nakonec na nás "zbyla" lokalita Hinkelsteine se svými třemi menhiry. Viditelnost je tady horší, zvlášť v trase, kude se ke skalám plave a okolo nich. trochu jsme se flákali, takže nakonec to bylo plných 20 minut plavání.
Je znát, že tady už pár potápěčů bylo. Ale naštěstí, vzhledem k povaze lokality, sem chodí ti "zkušenější". Sešup dolů ke kamenům a spirále stoupáme k jejich vrcholkům. Na ryby tentokrát není štěstí.

A pak už jen cesta domů.

 

 

 

Klíčová slova: Attersee, potápění, Nussdorf, Hinkelsteine

Pokračujte ve čtení

Další
Osobní údaje
Předchozí
Nekouřím - 9 let