GrünerSee

8. květen 2011 VaDo

Potápění na GrünerSee je podle všeho opravdu nádherný zážitek. Bohužel letošní rok nedostatkem sněhu zavinil nedostatečné vzedmutí jarní hladiny a tak se GrünerSee nevililo ze svých břehů a nezatopilo přilehlé procházkové trasy. I tak ale ponor ve vodě, které má okolo 6°C a je v ní viditelnost až asi odhadovaných 50 metrů je něco neskutečného.

Samotné GrünerSee je relativně malé, asi tak 2 fotbalové hřiště. Po vylití to musí být opravdu nádhera. Poznámka naokraj: letos bude suché léto. I tak to byl oněco neskutečného. Voda jeprosté nějakého hrubšího materiálu, takže je křišťálově průzračná. A i potěči kaliči zvednou jen poměrně hrubý sediment, který velmi rychle sedá zpět.

Obyvatelstvo GrünerSee je několik pstruhů a pár divodkých kačen. Rovněž v samotném GrünerSee nejsou potápěčské atrakce. Ty by vnikly tepreve vylitím jezera z břehů. Aspoň je dlvod se tam vrátit.

Druhý ponor jsme si dali na poměrně neobvyklé lokalitě. Bazén na sjezdovce pro zásobu vody pro sněžná děla. V létě jsou v něm pstruzi, kteří se nechají krmit z ruky Je to poměrně zábavné. 

Ale pravdou je, že viditelnost v tomto bazému byla spíše hodně mizerná. S bídou 2 - 3 metry (i když inzervali až 5 metrů), A dno je pokryto strašně kalivým sedimentem, který při sebemenším pohybu směrem ke dnu se vířil a vytvářel krásnou viditelnost - tak asi 30cm. Potápky - učte se proboha taky něco jiného, než kraulový kop. Takový žabáček je zrovna na tyto lokality to pravé ořechové. To by se snad mělo učit v Advance. Nemyslím jen ty naše. Potkali jsme rusáky a i němce. Funguje to všude.

Klíčová slova: Potápění

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Nekouřím 1000 dní