Rozbitá synchronizace Windows a Windows Mobile

2. listopad 2010 VaDo

Zpět po dovolené plný síly (padám hubou do klávesnice). A hned problém s synchronizací mobilu a PC, který jsem nevyřešil před odjezdem, na mne dopladl plnou silou. Po instalaci VMWare Player 3.X přestane fungovat synchronizace  mezi Windows Mobile a počítačem.

Před dovolenou jsem moc neřešil, synchronizace pracuje alespoň přes web, ale teď jsou to již dávky dat (po 14 dnech). A chtěl bych vytahat z telefonu i nějaké fotky a atddd ddd.

Problém je v tom, že VMWare přidají pro USB ještě jednu vrstvu, která umožní používat USB zařízení i v virtuálních počítačích. A touto vrstvou něco neproleze. Windows Mobile se po připojení tváří jako Generic RNDIS zařízení. tedy obecný standard, a bližší identifikace selže.

Všechny rady typu Odstranit nebo odinstalovat Windows Mobile Remote Adapter a potom reinstalace Centrum zařízení Windows Mobile jsou sice hezké a vypadají, že by mohly vést k cíli. Ale nevedou a stojí vás cca 15 minut času. A restart. Prostě to nesnáším.

A rada je tak jednuchá. Na Windows Mobile vypnout rozšířené synchronizační funkce. A vše je hotové a pracuje se na 100%. Dokonce i pro zmrvený ovladač od VMWare. Pokud toto nastavení přinese nějaké problémy, budu je řešit potom. Teď jsem sesynchronizoval mobil, vytahal z něj naschromážděné fotky a poznámky. Hurá.

USB to PC settings

Klíčová slova: Windows 7, VMWare, Windows Mobile

Pokračujte ve čtení