Rozbitá synchronizace Windows a Windows Mobile

2. listopad 2010 VaDo

Zpět po dovolené plný síly (padám hubou do klávesnice). A hned problém s synchronizací mobilu a PC, který jsem nevyřešil před odjezdem, na mne dopladl plnou silou. Po instalaci VMWare Player 3.X přestane fungovat synchronizace  mezi Windows Mobile a počítačem.

Před dovolenou jsem moc neřešil, synchronizace pracuje alespoň přes web, ale teď jsou to již dávky dat (po 14 dnech). A chtěl bych vytahat z telefonu i nějaké fotky a atddd ddd.

Problém je v tom, že VMWare přidají pro USB ještě jednu vrstvu, která umožní používat USB zařízení i v virtuálních počítačích. A touto vrstvou něco neproleze. Windows Mobile se po připojení tváří jako Generic RNDIS zařízení. tedy obecný standard, a bližší identifikace selže.

Všechny rady typu Odstranit nebo odinstalovat Windows Mobile Remote Adapter a potom reinstalace Centrum zařízení Windows Mobile jsou sice hezké a vypadají, že by mohly vést k cíli. Ale nevedou a stojí vás cca 15 minut času. A restart. Prostě to nesnáším.

A rada je tak jednuchá. Na Windows Mobile vypnout rozšířené synchronizační funkce. A vše je hotové a pracuje se na 100%. Dokonce i pro zmrvený ovladač od VMWare. Pokud toto nastavení přinese nějaké problémy, budu je řešit potom. Teď jsem sesynchronizoval mobil, vytahal z něj naschromážděné fotky a poznámky. Hurá.

USB to PC settings

Navigace pro Windows Mobile zdarma

3. září 2010 VaDo

Tento týden mapFactor uvolnil MapNavigator Free edition pro Windows Mobile a pro desktopové Windows. Mnoho ohlasu nezpůsobil. Z známějších serverů se mu věnoval snad jen PalmServer.

Tato navigace stojí za pozornost, i když to není žádný výkřik moderna a posledních technologií. Ovládání se snaží kopírovat známý TomTom, ale s vlastní logikou, kterou hned nepochopíte. Takže budete občas bloudit a hledat.

Instalace

Stažení navigace na adrese MapFactor - Navigator 10 Free. Stáhnete si instalační program pro PC, pomocí kterém přes ActiveSync jej instalujete do mobilu. Velkým plus je mobilní i desktopová varinata v jednom balíku.

Během instalace je potřeba stáhnou mapy (na výběr je celá západní evropa a většina té východní) a hlasy. Hlasy jsou i české. Celá aplikace mluví česky. Takže si můžete optavdu svobodně vybrat, čím si zaplevelíte váaše PDAčko.

Používání

Z počátku snadné, ale postupně budete přicházet na různé nedokonalosti. Hned na úvod, pokud jste již zhýčkaní servery Google Maps a Mapy cz, nejsou všude ulice, o číslech domů si nechte zdát. Navigovat se do vesnice, která nemá v mapě uvedenu ulice je nemožné, musíte vybrat na mapě.

Ale zpět k funkcím. Úvodní obrazovla po spuštění již vyzývá k navigaci. Po klepnuté kamkoliv na mapu se v horní části objeví tlačítka pro přiblížení / oddálení a menu. Navigace je pomocí "Najdi a naviguj", kde si vytvoříte koncový bod a pak již jen navigovat. V menu Cesta je práce s itineráři, s body cesty, kde lze přidávat průjezdné body a také vylučovat místa, kudy nechcete jet (vhodné pro vyloučení dálnic),

Dobrou funkcí je tzv Odometr, který umožní počítat ujeté kilometry a dělit je na služební a soukromé.

Na druhé stránce hlavního menu se skrývá nastavení a editor oblíbených míst. Nastavení je poměrně bohaté - od nastavení GPS (interní nebo externí přes bloetooth), nastavení alarmů (třeba překročení rychlosti), až po chování navigace, automatické zoomu a pod.

Na poslední stránce je funkce pro sledování vozidla - hodí se asi jen u služebních vozidel. Funkce umožní sledovat pohyb vozidla. - odesílá data na server, odkud je můžete sledovat.

Zhodnocení

Naviagace potřebuje ješt dotáhnout do konce, odstranit některé drobné chybičky a vylepšit ovládání. Ale z hlediska poměru cena/vykon - nic lepšího na trhu nenajdete. A pro občasné navigování bohatě dostačuje. Pro profesionály doporučuji některou z "dospělých" navigací.

 

Bezpečnostní aplikace pro Windows Mobile

5. leden 2010 VaDo

Už jste jistě přemýšleli nad nějakou aplikací, která by vám v přípědě ztráty / zapomenutí / krádeže mobilu pomohla jej najít. Co by taková aplikace měla umět? Vyburcovat telefon, když nevím kde jsem jej nechal. To je v pohodě, stačí, když se prozvonním. Poslat mi GPS souřadnice, pokud jsem jej ztratil, pokud nejsou k dipozici GPS souřadnice, aspoň údaje o buňce, ke které je připojen Funkce, které zabrání použití ukradeného ...… Číst více

Top aplikace pro Windows Mobile

3. srpen 2009 VaDo

Windows Mobile používám již pátý rok. Vystřídal jsem několik přístrojů. Tak jsem za ty roky dal dohromady seznam aplikací, které si instaluji - tedy většinou. Bez některých se obejdu. A o některých se vyplatí vědět, že jsou. Toto není ani tak seznam aplikací, které používám ani jejich hodnocení - i když se někde hodnocení nevyhnu, ale spíše seznam pro mně, abych věděl, kde najdu aplikace, pokud je  budu potřebovat. Pokusím se je ...… Číst více

IRIS - Další mobilní prohlížeč Internetu

23. únor 2009 VaDo

S mobilními prohlížeči se rozthl pytel. Před nedávnem uvolněná verze Skyfire (psal jsem o něm 1, 2), teď uvolněná verze Iris Browser od Torch Mobile. Narozdíl od Skyfire a od Opery používá jádro WebKit, které používá například Google Chrome. Tím je dáno, že je také o poznání svižnější než jeho konkurence. Ovládání dotykem je také příjemnější než u Opery. O SkyFire nemluvím. Před nedávněm jsem ...… Číst více

SkyFire stále beta, ale funkční i pro Evropu

13. únor 2009 VaDo

Skyfire, velmi vyspělý prohlížeč pro platformu "chytrých" mobilních přístrojů, o kterém jsem již psal, se dostal do z beta verze pouze pro Ameriku do stádia beta verze veřejné. Vyzkoušet jej můžete po stažení - stažení ze stránek SkyFire buď do počítače nebo přímo mobilním telefonem. Věnujte pozornost několika dokumentům. Ty nejdůležitější najdete na stránkách SkyFire Users. Po rychlé instalaci staženého balíčku je potřeba vytvořit ...… Číst více

Čím browzdat po webu na WM

29. září 2008 VaDo

Pokud máte na svém mobilu Windows Mobile, jistě hledáte něco, čím by se dalo brouzdat internetem tak, jak jste zvyklí z vašeho stolního počítače.  Internet Explorer, který je v současné době ve Windows Mobile 5 i 6 vychází z jádra Internet Exploreru 5.0. Tedy, pokud se podíváme do historie, z prohlížeče, který tady byl v době Windows 98 a WIndows NT 4.0. Takže vlastně něčeho, co je již 11 let staré. A to je z hlediska vývoje software vlastně pravěk. Slibovaný ...… Číst více